اطلاعیه ها

ضرب آهنگ جنبش فراگروهی کارگران ایران، پنهان و آشکار به گوش می رسد

پیام روز جهانی کارگر

ایرانیان عزیز

هر رخداد به اندازه تاثیری که بر زندگی آدمیان دارد،  جای پایی در تاریخ از خود به یادگار می گذارد. اول ماه مای یادمان اعتصاب سراسری کارگران آمریکا در سال 1886  برای دستیابی به هشت ساعت کار روزانه است. از آن سال این روز به عنوان نماد همبستگی همه مزد بگیران جهان،  پذیرفته شده است.

در ایران ما که همواره اقتدارگرایان حاکم،  در مقابل خواست های به حق زحمتکشان، آزمندانه صف آرایی نموده اند،  پیوسته مراسم اول ماه مای ممنوع بوده است. با این همه در جای جای میهن،  ضرب آهنگ جنبش فراگروهی کارگران ایران،  پنهان و آشکار به گوش می رسد که برای کار، نان، مسکن، آزادی، پا به میدان می گذارند،  و طعم تلخ محرومیت و زندان را به جان می خرند. بدون شک دستیابی به حقوق شهروندی کارگران،  در گرو شور و شعور اندیشه پردازان این آوردگاه است،  که تا چه پایه دادگرانه برای عدالت اجتماعی ایثار نمایند.

هیئت مدیره اتحادیه سراسری ایرانیان مقیم سوئد، با انگیزه حمایت از حقوق شهروندی کارگران ایرانزمین، روز جهانی کارگر را به عنوان روزی که یادآور نقش ارزنده نیروی کار در جامعه ماست ،  به عموم مردم ایران، بویژه هم سرنوشتان اردوی کار شادباش می گوید.

هیئت مدیره اتحادیه سراسری

30 آپریل 2022

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن