اطلاعیه ها

در همبستگی با مردم آزادیخواه افغانستان

ایرانیان عزیز

یازدهم سپتامبر سالروز حمله آمریکا و متحدانش به افغانستان است. روزی که آمریکا به بهانه سرکوب تروریسم، بجای پاکستان و عربستان، به افغانستان لشگر کشید. اشغال افغانستان در بیست سال گذشته،  با نقش آفرینی و توطئه های مزردوران و وطن فروشان وابسته به آمریکا، نتیجه ای جز متلاشی شدن نهادهای ترقیخواه و عدالت طلب نداشته است. امری که یکبار دیگر نشان می دهد،  حمله و اشغال بیگانه،  نتیجه ای جز تیره روزی برای مردم یک سرزمین نخواهد داشت.

 

امروز طالبان جزم اندیش، در پی توطئه های آمریکا بر سرزمین افغانستان حاکم شده اند، و می کوشند هر آنچه را  که غیر از اسلام بنیاد گرا است نابود سازند. در این شرایط،  مردم آزادیخواه افغانستان به یاری همه آزاداندیشان جهان نیاز دارند. ما ایرانیان به عنوان مردمی که در درازای تاریخ همواره در کنار مردم افغانستان بوده ایم،  از این سرنوشت شوم و فلاکتی که بر سر مردم بی پناه افغانستان باریده است شدیدا اندوهگین هستیم، و در راه آزادی، خود را هم پیمان با آینده سازان جامعه افغانستان می دانیم.

 

هیئت مدیره اتحادیه سراسری ایرانیان مقیم سوئد،  در همبستگی با مردم افغانستان،  بویژه زنان و جوانان مبارزی که در مقابل ارتجاع حاکم ایستاده اند هم آواز است،  و از فراخوان فدراسیون سازمان های پناهندگان افغان در اروپا ( فارو ) حمایت می کند،  و از همه ایرانیان می خواهد در هر کجای سوئد در تظاهرات یازدهم سپتامبر شرکت فعال نمایند.

 

هیئت مدیره اتحادیه سراسری ایرانیان مقیم سوئد

دهم سپتامبر 2021

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن