اطلاعیه ها

در سوگ غزلسرای نامدار ایران هوشنگ ابتهاج

ایرانیان عزیز

با کمال تاسف باخبر شدیم  بلندآوازه شاعر میهن، امیرهوشنگ ابتهاج ( سایه )  از این جهان   پر آشوب رخت بر بست،  و عرصه فرهنگ ایران،  یکی از برجسته ترین جهره های شعر معاصر را از دست داد.

 

میهن دوستان برای بدرقه او از جا برمی خیزند،  و به نشانه ادای احترام به شاعری که عمری  آزادی و عدالت را در شعر و  ترانه و  سرود فریاد می زد،  مسیرش را گلباران می کنند.

ای مرغ گرفتار بمانی و ببینی

آن روز همایون که به عالم قفسی نیست.

 

او جاودانه است. در قلب مردم ایران. در نگاه آزاداندیشان. در گستره گنجینه ادب پارسی. چراکه جدا از گرایشات و وابستگی های متداول،  در فرهنگ ایرانزمین ریشه داشت. و در   سیاه ترین ایام سرزمین اجدادی،  تصویرگر امید به آینده بود.

 

اگر قرار باشد پیرامون جایگاه بزرگ او قضاوتی در خور انجام پذیرد، بدون شک بر عهده نسل های آینده است  که سروده های او را دهان به دهان زمزمه خواهند کرد،  و در واکاوی آنچه را که او از برگریزان روزگار خود، در وادی هنر زادبومشان به یادگار گذاشت به داوری می نشینند.

 

هیئت مدیره اتحادیه سراسری ایرانیان مقیم سوئد، با گرامیداشت خاطره هوشنگ ابتهاج درگذشت او را به ملت ایران ، به ادب دوستان و خانواده هوشنگ ابتهاج تسلیت می گوید و خود را در این اندوه میهنی سهیم می داند.

 

 

هیئت مدیره اتحادیه سراسری

دهم آگوست 2022

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن