اطلاعیه ها

برای مظلومیت مهساها و برچیدن گشت ارشاد

ایرانیان عزیز

در سرزمین ما اینک اشک در دیده و خشم در سینه مردمان خانه کرده است . مهسا امینی دختر 22 ساله بدون آن که جرمی مرتکب شده باشد، توسط ماموران گشت ارشاد دستگیر و تنها ظرف دو ساعت کشته شد. این اولین بار نیست که نیروهایی که باید حافظ امنیت و آرامش شهروندان باشند،  به سلاخی جوانان کشور دست می زنند، و تجربه تلخ نشان داده است که آخرین بار هم نخواهد بود.

اگر فرد مبنای دموکراسی تلقی می شود، و رشد آزادانه فرد شرط رشد جامعه است، چگونه می شود تحمل کرد که کاربدستان رژیم جمهوری اسلامی، به تاسی از رهبر عظمای خود، عده ای از لشوش عقده ای و عقب مانده را،  سرهنگ امر به معروف می کنند،  و بی رحمانه در خصوصی ترین امور زندگی مردم حادثه آفرینی می نمایند. برپایی قشونی بنام گشت ارشاد توهین به کرامت زن ایرانی محسوب می شود،  و آشکارا تبعیض جنسیتی را به نمایش می گذارد. و شادی را که حق مسلم توده هاست از چهره ها می رباید.

درد جامعه این است که رژیمی با محوریت طلاب قرون وسطایی و با سوِء استفاده از باورهای عامیانه مردم، بر اریکه قدرت نشسته است. این رژیم نمی تواند بر مداری جدا از افسون اوهام هزار و چهارصد سال پیش،  چیزی جز تعزیه و قمه زدن و گل به سر مالیدن را بپذیرد. نگاهی به تصویر زعمای قوم بیافکنید. این ها قادر به درک زمانه ما نیستند.  در نتیجه بجای رعایت حقوق بشر،  ملغمه ای از زشتی و پلیدی می آفرینند.

هیئت مدیره اتحادیه سراسری همصدا با مردم آزادیخواه ایران،  و با اتکا به منشور جهانی حقوق بشر، انزجار خود را از برپایی  گشت ارشاد و نهادهای تفتیش عقایداعلام می دارد،  وضمن عرض تسلیت به زنان و دختران میهن   و خانواده مهسا امینی،  خود را در این اندوه میهنی سهیم می داند. و می داند دیر یا زود راهکار مناسب برای رهایی از این همه ظلم،  ایران را شکوفا خواهد کرد.

 

هیئت مدیره اتحادیه سراسری

17 سپتامبر 2022

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن