اطلاعیه ها

بدرود آوازه خوان محبوب میهن

پیام تسلیت هیئت مدیره اتحادیه سراسری به مناسب درگذشت استاد شجریان

محمدرضا شجریان استاد آواز ایران، روز چهارشنبه هفتم اکتبر، درسن هشتاد سالگی در تهران درگذشت. خبر درگذشت محمدرضا شجریان به عنوان برجسته ترین هنرمند موسیقی سنتی ایران، مردم ایران را سوگوار نمود.

محمدرضا شجریان،  درکناربزرگ ترین اساتید موسیقی اصیل ایرانی، گام به گام به خلق آثار جاودانه ای همت گمارد که هم مورد تصدیق جامعه هنری ایران و هم زبانزد مردم کوچه و بازار است. او با سرودهای شورانگیز و پرمحتوای خود، به غنای موسیقی ایرانی یاری رساند، و دراین راه الهام بخش شاگردان بسیاری شد.

محمدرضا شجریان به عنوان یک هنرمند آزاد اندیش، همواره دلسوز مردم و در کنار مردم بود. از این  رو حاکمان قرون وسطائی ضد فرهنگ و هنر، ممنوعیت کنسرت های او را در دستورکار داشتند، و امروز نیز می کوشند از حضور میلیونی مردم برای خاکسپاری او جلوگیری نمایند. غافل از این که حاکمان رفتنی هستند و این صدای رسای شجریان است که در میان مردم جاودانه می ماند.

هیئت مدیره اتحادیه سراسری ایرانیان مقیم سوئد، ضمن عرض تسلیت به پیشگاه ملت بزرگ ایران، خود را در این عزای عمومی سهیم می داند، و یاد محمدرضا شجریان را به عنوان شخصیتی میهنی گرامی می دارد.

 

غیرازهنر که تاج سرآفرینش است

دوران هیچ  منزلتی  پایدار نیست

 

هیئت مدیره اتحادیه سراسری

هشتم اکتبر 2020

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن