متفرقه

اعتراض به وزیر سوئدی بخاطر حجاب در ایران

وزیر تجارت سوئد که هدایت تیم بازرگانی این کشور را در سفر به ایران بر عهده داشت به خاطر پوشیدن روسری با انتقادهایی مواجه شده است.

وزیر تجارت سوئد که هدایت تیم بازرگانی این کشور را در سفر به ایران بر عهده داشت به خاطر پوشیدن روسری با انتقادهایی مواجه شده است.
این در حالی است که از سوئد به عنوان یکی از فمینیست‌ترین کشورهای جهان یاد می شود.
یان بیورک لوند رییس حزب لیبرال سوئد و از مخالفان اقدام وزیر تجارت این کشور در این زمینه گفت که دولت سوئد باید تقاضا می‌کرد تا زنان هئیت اعزامی به ایران حجاب را رعایت نکنند و در صورت عدم ارائه مجوز بهتر بود هرگونه توافقی در سوئد یا کشوری ثالثی امضا می‌شد.

علاوه بر مخالفت هائی که در داخل سوئد صورت گرفته است در شبکه های اجتماعی هم کاربران بسیاری از ایران و سایر کشورهای جهان به این اقدام همراهان زن نخست وزیر سوئد انتفاد کرده اند. انتقاد هائی که تبدیل به چالشی برای دولت استفان لوون شده است، بحث حجاب زنان همراه کابینه و شخص وزیر تجارت سوئد بوده است. کابینه فعلی سوئد که به ادعای خود لوون کابینه فمینیست‌هاست در سفرش به ایران مورد انتقاد قرار گرفته که چرا حاضر به گذاشتن حجاب شده و با این کار به سیاست‌های ضد زن دولت ایران کمک کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. با سلام شندیده ام یکی از نخست وزیر ان سوید بخاطر اشتباه در سوخت گیری بنزین با کارت هوشمند سوخت دولتی با شخصی مجبور به استعفا شده است اگر ممکن است برایم توضیحات تکمیلی بفرستید با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن