اطلاعیه ها

اطلاعیه برگزاری کنگره 24 اتحادیه سراسری ایرانیان مقیم سوئد

ایرانیان عزیز

خرسندیم که به آگاهی شما می رسانیم،  بعد از پشت سرگذاشتن دوره دشوار اپیدمی کرونا،  و به تناسب آغاز برپایی نشست های وسیع در سوئد، امسال نیز امکان تدارک بیست و چهارمین (24)  کنگره اتحادیه سراسری ایرانیان مقیم سوئد، توسط مسئولین اتحادیه سراسری فراهم آمد.

کنگره 24 طی دو روز شنبه و یکشنبه،  دوم و سوم اکتبر 2021 در مرکز سوئد، درشهر یونشوپینگ،  با شرکت  36 نماینده از جانب انجمن های عضو در شمال، جنوب ، غرب و مرکز سوئد برپا گردید. در واقع نمایندگان 34 انجمن در کنگره  حضور داشتند و جلسه از رسمیت کامل برخوردار بود .

با گشایش این نشست سالانه، ابتدا مهمانان کنگره،  نمایندگان سازمان سیوس و سازمان سراسری  آ. ب . اف، هر یک ضمن ارائه گزارشی از موقعیت فعلی خود،  با نمایندگان  حاضر در نشست به گفتگو نشستند و مورد استقبال قرار گرفتند. پس ازآن به منظور همبستگی با مردم افغانستان،  نماینده ای ضمن تشریح موقیت کنونی این کشور ، بویژه وضع ناهنجار زنان افغانستان،  برای نمایندگان کنگره سخن گفت.

کنگره 24 اتحادیه سراسری با انتخاب هیئت رئیسه و تصویب دستور کار خود،  ظرف دو روز با دقت روی گزارش مسئولین دوره قبل و بررسی پیشنهادات رسیده ، برای سال جدید برنامه ریزی نمود،  وهیئت جدیدی را برای هدایت اتحادیه سراسری انتخاب کرد.

بخشی از مصوبات این کنگره عبارت است از: صدور بیانیه در حمایت از کاندیداتوری نرگس محمدی برای دریافت جایزه صلح نوبل، لزوم همکاری با نمایندگان ایرانی تبار پارلمان و دیدار با وزیر ایرانی تبار دولت سوئد برای پیگیری امر بازنشستگان و پناهندگان  ایرانی، پیوستن اتحادیه سراسری به اتحادیه سراسری انجمن های ایرانی در اروپا، مشارکت  در پروژه سازمان سیوس مبتنی بر هرچه فعالتر کردن جامعه برای واکسنه شدن ، دیدار با سندیکای آموزگاران سوئد برای جلب حمایت ازحرکت فرهنگیان در ایران با این هدف که جای معلم زندان نیست ، …

سرانجام نمایندگان حاضر به پاس ادای احترام به خدمات ارزنده فرهنگیان میهن و پشتیبانی از خواسته های برحق آنان، این کنگره را کنگره حمایت از فرهنگیان ایران نام نهادند. و کنگره 24  در محیطی سرشار از امید به آینده پایان یافت.

دفتر مرکزی اتحادیه سراسری

چهارم اکتبر 2021

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن